top of page

BİO BEYİN EĞİTİM

 

HAYAT AMACIMIZ

Yaşamı tehdit eden tehlikeleri kontrol altına almayı yada yaşam tehdit altında olsa da kişiyi hayatta tutacak bilgileri öğreterek daha sağlıklı, eğitimli, bilgili bir ülke için çalışacağız.

BİZİM İÇİN GELECEK

Alanımız da Türkiye’nin en güvenilir kurumu olarak yerimizi edinmek ve bu alanda en iyi eğitmenleri yetiştirmek.

 

DEĞERLERİMİZ,

 

UYGULANABİLİR

Eğitimlerimizin sahada ve kişinin hayatında uygulanabilir olması bizim için çok önemli bir kriterdir. Eğitimleri­mizin temel yapısını oluştururken bu kritere özellikle dikkat ediyoruz.

 

DOĞAYA SAYGILI

Sosyal sorumluluk projesi dahilinde sizin adınıza geleceğimiz için ağaç dikiyor. Böylelikle daha yaşanabilir bir dünya için çalışıyor.

 

BİLİMSEL

Bilimsel bir bakış açı­sı ile eğitimlerimiz sürekli yenilenmektedir. Bu şekilde en güncel bilgileri sizinle paylaşmak için çalışmalarımız devam ediyor.

 

İNTERAKTİF

Eğitimlerimizde interaktif eğitim stan­dartlarını korumak konusunda oldukça hassas davran­maktayız. Eğitimin katılımcı yönünde ilgi uyandırıcı ve aktif katılımlı olmasının öğrenmeyi artırdığının bilincin­deyiz.

 

SÜREKLİLİK

Eğitim sonrası size sunduğu hizmetlerle de öne çıkmaktadır. Eğitimden sonra eğitimdeki performanslarında yer aldığı bir detaylı bir eğitim raporu hazırlıyoruz. Eği­timde bizimle olan misafirlerimize bize heran ulaşabilecekleri ve bilgi paylaşımı yapabile­ceğimiz online ağlar ve dönemsel eğitimler düzenliyoruz.

Kurucu

ŞENEL AYDOĞDU

Şenel Aydoğdu

Eğitim Tasarım Müdürü / Kurucu

Eğitime ve Alana Bakış Açım Nedir?

İnsan sağlığı ve güvenliği ile ilgili eğitimlerde benimsediğim yaklaşım her zaman birçok uzmanlık alanından beslenmesi gerektiğidir. Bu nedenle de Acil Durum Yönetimini öncesi, anı ve sonrası şeklinde değerlendirdiğimde hem İSG’ye ve Sivil Savunmaya hakim olmam, hem Acil Durum ve Afet anında yapılacakları iyi özümsemem hem de sonrasında ilkyardım ve rehabilitasyonu iyi bilmem gerektiği bilincindeyim. Biyolog olmamın gücünü ise her zaman bilimsel bakış açımda ve insan beynini en iyi şekilde tanımam konusunda eğitimlerimde hissetmekteyim.

Bu nedenlerle tek uzmanlıktansa tüm aşamaları için gereken eğitimleri aldım ve almaya devam etmekteyim. Bununla birlikte eğitimi en iyi şekilde aktarabileceğim pedagojik formasyon, drama, tiyatro, hikayeleştirme, oyunlaştırma gibi konularda da kendimi destekledim. 

Acil Durum ve Afet Yönetimi eğitimlerinde yeni hedefim ise öğrenciliğine başlamış olduğum FEMA(Federal Acil Durum Yönetim Kurumu) Sertifikasını almaktır. 

Peki Ekibimle Birlikte Eğitimleri Nasıl Planlıyoruz?
Bio-Beyin Eğitim Merkezi yöneticisi olarak 9 yıllık, bireyselde ise 17 yıllık eğitim yönetiminde araştırmalarımla gördüm ki, beyin en hızlı eğlenerek öğrenmektedir. Çünkü gülmek beyine güvende olduğunu göstermektedir. Acil Durum Yönetimi, İş Güvenliği, İlkyardım gibi kişiyi strese sokabilen alanlarda bile kişi strese girmeden eğitime açık hale gelmektedir. Eğitimlerin uygulanabilir olduğunu görebilmek ise yetişkinlerde en iyi öğrenme yöntemidir. Bu bilinçle eğitimleri yetişkin eğitim formatına uygun, interaktif, bilimsel, hikayeleştirmenin ve oyunlaştırmanın tüm eğitim sürecinde kullanıldığı, vaka çalışması, rol play, simülasyon içerikli eğitimler planlamaktayız. 

 

Kurumların ihtiyaçları dahilinde toplantılar yaparak yeni eğitim seçenekleri sunuyoruz.
Eğitimleri kurumların ihtiyaçları dahilinde, katılımcıların acil durumlara müdahale edebilecek beceriye ulaşmaları ve acil durumlarda kontrolü sağlayıp sakin bir şekilde hayatta kalabilecekleri, diğer insanlara yardım edebilecekleri beceriyi kazandırabilmek için en uygun formatta eğitimler planlıyoruz. Her kurum ve eğitime katılan gruplar için titizlikle çalışıyoruz.

İnsan can güvenliğinin sağlanabildiği bir dünya için çalışmaktayız. Bunu ise eğitimlerle toplumsal kültür oluşturarak başarabileceğimizin bilincindeyiz.

Uzmanlıklarım :

Biyolog

Acil Durum ve Afet Yöneticisi

İş Güvenliği Uzmanı (B Sınıfı)

Eğitici Eğitmeni

Biyoloji & Sağlık Eğitmeni

İlkyardım Eğitici Eğitmeni

Çevre Görevlisi

Yangın Eğitmeni

Acil Durum Ekipleri ve Kriz Yönetimi Ekibi Eğitmeni

Otomatik Şok Cihazı (OED) Eğitmeni

Sosyal Ağlar

  • Instagram
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon

BioBeyin İletişim Türkiye

Ayrıntılarınız gönderildi

bio beyin eğitim/merkez

Acıbadem Mah. Çeçen sokak Akasya Towers A kule No:25 A /150 Üsküdar İstanbul TÜRKİYE

 

Tel : 90 216 970 0803

Fax : 90 850 220 0415

bilgi@biobeyin.com

bottom of page